Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silvestr

21. 12. 2021

S blížícím se koncem roku jsme sepsali pár rad, jak co nejpohodověji prožít Silvestr se svými domácími mazlíčky:

1. Venku pouze na vodítku!
Petarda, která bouchne v blízkosti pejska může i jinak klidné zvíře velmi vyděsit. To pak přirozeně reaguje útěkem. Proto mějte své pejsky vždy na vodítku, vyhýbejte se rušnýmm místům a poslední venčení absolvujte před setměním.
 
2.Zachovejte klid!
Pamatujte na to, že pejsek vycítí, že jste ve stresu. Snažte se tedy k němu chovat normálně, nesnažte se jej konejšit a uklidňovat. Tím pejska upozorníte na to, že se děje něco neobvyklého. Naopak vaším klidem a normálním chováním mu dáváte najevo, že žádné nebezpečí nehrozí.
 
3. Ohňostroj neslyšet, ale ani nevidět
Vytvořte pejskovi doma takové prostředí, aby ohňostroj neviděl a ideálně ani neslyšel. Zatáhněte žaluzie nebo závěsy, pusťte si doma hlasitěji televizi nebo hudbu.
 
4. Zábava
Nová hračka může zabavit nejen psy, ale i kočky. Například hračky se šantou kočičí nebo kozlíkem lékařským jsou pro kočky natolik atraktivní, že je zabaví, aby  nevnímaly, co se děje venku.
 
5. Pamlsky
Na trhu existují různé pamlsky na přírodní bázi které lze podávat psům na uklidnění. Většinou je nutné je začít podávat už několik dní před Silvestrem.
 
6. Navštivte veterináře

Pokud víte, že vaši pejsci Silvestr špatně zvládají, obraťte se zavčas na veterinární lékaře. Můžeme vám doporučit přípravky na zklidnění zvířat, které vám pomohou prožít oslavy příchodu nového roku v klidu.